המדריך לביטוח רכב בחו"ל

כל מה שחשוב לדעת בנושא ביטוחי רכב

בין אם אתם מתעניינים בביטוח רכב בגלל רכישה של רכב חדש או נוסעים לחו"ל וזקוקים למידע לגבי הביטוח שעליכם לקחת אתכם, חשוב להכיר את נושא ביטוח הרכב לפני שאתם רוכשים פוליסת ביטוח המתאימה לדרישותיכם. בדרך כלל, רובנו מתמקדים במחיר של הביטוח ולא מתייחסים לסעיפים ולאותיות הקטנות. אלו הם כמה דברים שכדאי לדעת לפני שרוכשים ביטוח רכב:

מהו ביטוח חובה?

ביטוח חובה לרכב הוא ביטוח שכל נהג צריך לבצע במידה ויש לו רכב על שמו. ביטוח החובה נאכף על פי החוק וצריך לכלול סעיפים המגנים על המבוטח מפני נזקי תאונות, גניבות וחבלות לרכב. ברוב המקרים בוחרים נהגים לחתום גם על פוליסת ביטוח מקיף, שמוסיפה עוד אפשרויות לצד מה שמקנה ביטוח החובה.

מה זה ביטוח מקיף?

המילים "ביטוח רכב מקיף" חוזרות על עצמן בכל פוליסה לבחירה וזה למעשה המהות שלהן. ביטוח רכב מקיף הוא ביטוח אופציונלי שלא חייבים לבצע. אם זאת, חשוב לדעת שהביטוח יכול לכסות לא מעט סעיפים שביטוח החובה אינו מכסה. הביטוח מאפשר לכם לקבל פיצוי על ציוד שהיה ברכב ונגנב איתו ומגן עליכם מפני פריצות, נזקי מזג אוויר ונזקי טבע וחבלות ברכב.

האם אני זקוק לביטוח צד ג'?

ביטוח צד ג' הוא ביטוח בחירה וכיום הוא מוצע לא פעם כחלק מהביטוח המקיף. הביטוח מכסה גם נזקים שנגרמים לאדם שלישי כאשר הרכב שלכם נפגע. אם גרמתם לתאונה חברת הביטוח תוכל לכסות על הנזקים לאדם שלישי. הפיצוי ניתן במסגרת פגיעה בציוד ובכלי הרכב.

האם אני צריך ביטוח רכב כשאני שוכר מכונית?

ביטוח מקיף לרכב מוצע גם כאופציה לנהגים שרוצים לבטח רכב שכור בו הם עומדים לנהוג במהלך טיול בארץ או בחו"ל. הביטוח מבוצע במהלך תהליך השכרת הרכב והוא דורש מהשוכר תשלום בנפרד מהתשלום היומי על השכרת הרכב. הפוליסות משתנות בהתאם לחברת הביטוח איתה בחרת לעבוד. כדי להגן על עצמך מבעיות ומתקלות ולקבל החזר במקרה של תאונה או גניבת הרכב, כדאי להקדיש מחשבה לביטוח רכב שכור, בכל מדינה שאליה אתה מגיע.

האם יש מקרים בהם הביטוח לא מכסה?

ביטוח רכב לא מכסה על מקרים בהם הנהג הוא זה שנהג ברשלנות ובגללו נגרמה תאונה. בנוסף, הביטוח לא מסייע במקרים בהם הנהג היה תחת השפעת משקה אלכוהולי או עישן סמים. בנוסף, ישנן מדינות איתן אין לישראל יחסים רשמיים ולכן ביטוח הרכב שתעשו כאן לא יסייע לכם שם.