איך מעסיקים את הילדים בנסיעה?

טסים לחו"ל עם הילדים? כך תעסיקו אותם בזמן הנסיעה

הם משתעממים, צועקים, רבים זה עם זה, מקטרים בלי סוף ולא מבינים למה בכלל הם צריכים לסבול בזמן שאתם נוהגים ומנסים להנות מהחופשה שלכם. נסיעה עם ילדים לחו"ל היא לא משימה קלה עבור רוב ההורים וכאשר מצטרפת לחוויה גם נסיעה ארוכה על הכביש, המצב הופך לחמור עוד יותר.

משחקי חברה, הפעלות ושיחות מעניינות יכולים להקל על המצב ולהפוך את הנסיעה להרבה יותר קלילה ומהנה. קבלו 5 רעיונות למשחקים ופעילויות לנסיעה ארוכה בארץ זרה:

שירה בציבור:

זה הזמן להיזכר בכל שירי הילדות שאהבתם ולהתחיל ללמד את הילדים לשיר אותם. שירה בציבור היא משחק חובה בכל נסיעה משפחתית ארוכה. עבורכם זו דרך להעביר את הזמן בכיף ועבור הילדים זו הזדמנות להבין שגם אמא ואבא מכירים את שירי הילדים שהם לומדים בגן.

מציירים את הנוף:

הביאו אתכם לנסיעה מחברות וצבעים. כל ילד יקבל חבילת צבעים משלו ובמהלך הנסיעה יוכלו הילדים לצייר את הנוף שנראה מהחלון. בסוף הטיול תהיה לילדים מחברת שמתפקדת כמו אלבום תמונות לכל דבר, שאותו יצרו הילדים במו ידיהם.

מוצאים אותיות דרך החלון:

מי רואה משהו שמתחיל באות א' ומי מזהה משהו שמתחיל באות ד'? משחק האותיות יאפשר לכם להעביר שעות של הנאה עם הילדים ולחבר אותם למה שקורה מחוץ למכונית. זהו משחק מעולה לרגעים שבהם רוצים להסיח את דעתם של הילדים מריב במכונית או מרגע של צעקות. פשוט מביטים מהחלון ומתחילים לשחק.

סיפור בהמשכים:

משחק קלאסי למשפחה במסע. אחד מבני המשפחה מתחיל את הסיפור ועוצר אותו בנקודה מסוימת. בן המשפחה הבא ממשיך את הסיפור עד לנקודה הבאה וכך הלאה עד לסוף הסיפור. מה שנוצר בדרך כלל הוא סיפור משעשע עם המון בדיחות פרטיות של בני המשפחה והזדמנות להכרות עם הילדים מזווית קצת שונה. שלבו בסיפור משפטים שקשורים לילדים, לסיפור המשפחתי שלכם או לאירועים שקרו בטיול בימים לפני הנסיעה.

סופרים כבשים (או מכוניות)

ספירה של פריטים מסוימים לאורך המסלול יכולה להעביר דקות ארוכות מהנסיעה בכיף. הילדים מתרכזים במה שקורה מחוץ למכונית ולכן אתם זוכים בכמה דקות של שלווה. המשחק הוא פשוט – סופרים מכוניות בצבע אדום, כבשים שרועות בשדה, עצים בשלכת או שלטים בצבע צהוב. אין למשחק הזה ממש פואנטה אבל הוא מחבר את הילדים לנוף המקומי ועוזר לכם להנות מכמה דקות שקט.