הכבישים המפחידים בעולם

הכבישים הכי מפחידים בעולם

יש כבישים שגורמים לנו לפהק ולקוות שמשהו יקרה, יש כאלו שגורמים לנו מיד להרגיש את פעימות הלב מתחזקות ואת לחץ הדם עולה. מפולות אבנים, דרכים לא סלולות, תהומות מפחידים והזנחה פושעת הופכים את כבישים מסוימים למפחידים במיוחד עבור כל נהג ממוצע, גם אם הוא מכיר את הדרך היטב. אם אתם מתכננים נסיעה לחו"ל ועומדים לשכור מכונית או להשתמש בשירותי נהג מקומי, כדאי שתבדקו האם המסלול שלכם כולל נסיעה על אחד מארבעת הכבישים הבאים שנחשבים למפחידים ולמסוכנים ביותר בעולם.

דרך צפון יונגס – Yungas, בוליביה

ככל הנראה הכביש הכי מסוכן בעולם. כביש זה נקרא "דרך המוות". זהו למעשה כביש צר מאד שמשתרע לאורך כ-60 קילומטרים באזור הררי. במקומות מסויימים לאורך הנסיעה הכביש הופך צר מאד והכל מול תהום שנפרשת מצד אחד ועלולה לגרום אתכם מטה בכל רגע נתון. בדרך המפחידה והעצובה הזו קיפחו את חייהם לא מעט מקומיים,לצד תרמילאים שלא התאפקו ויצאו את הדרך המסוכנת הזו שבמקומות מסוימים כוללת נפילה לתהום של 300 מטרים ונסיעה בכביש שרוחבו לא עולה על שלושה מטרים.

המנהרה של גאוליאנג – Guoliang, סין

המעבר במנהרה שנחצבה בשנות השבעים לאורך קילומטר בתוך הרי הטאיהנג שבסין מהווה את אחת החוויות היותר מפחידות שמטיילים עוברים במדינה המורכבת הזו. במהלך הנסיעה צריכים כלי הרכב לתמרן בכביש צפוף מאד ולהיזהר מהתהום שיכולה לפעור את פיה בכל רגע, למרות החלונות שאמורים להגן אך מעניקים הצצה לגורל המר.

כביש קאראקורם – Karakoram, הפיליפינים

הכביש הזה נמצא בתוך רכס ההרים ששמם זהה לשמו, בין סין לפקיסטן. הוא נחשב לאחד הכבישים הגבוהים בעולם, כיוון שהוא נמצא בגובה של מעל ל-4500 מטרים. הוא מושך אליו לא מעט תיירים שמגיעים בעיקר כדי לצפות על הנוף מגבוה, אבל הוא מסוכן לא רק עבור הנהגים והנוסעים שאיתם, אלא בעיקר עבור מי שסובל מפחד גבהים וממחלות גבהים. למרות זאת הוא מספק נוף יפיפה של הרים, גבעות, נהרים ומישורים ירוקים.

הלסמה – Halsema, הפיליפינים

הכביש המהיר של האי לוזון, האי המרכזי של הפיליפינים מפחיד במיוחד. הוא מורכב מחלקים בהם אבנים גדולות נופלות מפסגת ההר ויש חשש ממפולות אדמה וסלעים ומחלקים שאינם סלולים כלל ומהווים סכנה אמיתית לכל כלי רכב שעולה עליהם. אחת החוויות המפחידות על הכביש מתרחשת כשמגיעים גבוה, אז נוצר ערפל שלא מאפשר לראות את הדרך ובין היתר את הסלעים שנופלים עליה בלי סוף.