כיצד תתכוננו לנסיעה לחו"ל?

טיפים להשכרת רכב בחו"ל

השכרת רכב בחו"ל מספקת יתרונות רבים במהלך הטיול. לא צריך להסתמך על תחבורה ציבורית, להיות מוגבלים בשעות הנסיעה ביום ובלילה ולבזבז זמן על החלפת אמצעי תחבורה והמתנה. לפני שנוסעים לחו"ל ונהנים מהיתרונות הללו, חשוב להיערך נכון. הנה כמה דברים שכדאי לקחת בחשבון כששוכרים רכב בחו"ל:

בחרו בחברת השכרת רכב מוכרת

הדבר הראשון שצריך לעשות הוא לבחור בחברה הנכונה. חברה להשכרת רכב שיש לה מוניטין טוב, שנמצאת במיקומים רבים על המסלול שאתם עומדים לעשות ושנחשבת לאמינה ומקצועית תתן לכם שירות טוב. שימו דגש על בחירה נכונה של חברת השכרת רכב ותוכלו להנות משקט נפשי מההתחלה.

הזמינו את הרכב מראש

לא כדאי להשאיר את ההתלבטויות, בדיקת המחירים וההזמנה עצמה לרגע האחרון. כדאי להזמין את הרכב במקביל להזמנת כרטיסי הטיסה. כך תוכלו להיות בטוחים שיחכה לכם רכב מתאים עם הנחיתה. למרות שניתן לשכור רכב גם עם ההגעה, הספונטניות יכולה להוביל ללא מעט ויתורים וצרות. דרך אתרי האינטרנט ובאמצעות מוקדי השירות אפשר להזמין את הרכב כבר בארץ והוא יחכה לכם בשדה התעופה כשתנחתו.

הביאו אתכם את כל המסמכים

יש כמה מסמכים שאתם חייבים לקחת אתכם כדי שתוכלו לשכור את הרכב ולקבל אותו למהלך הטיול. דרכון בתוקף הוא ברירת מחדש, אך לצדו חשוב שיהיה לכם או לכל מי שמיועד לנהוג ברכב רשיון נהיגה בינלאומי, שובר הזמנה מודפס מחברת השכרת הרכב, על פי ההזמנה שביצעתם עם כל התנאים והפרטים, כרטיס אשראי בינלאומי בתוקף ומסמכי ביטוח על פי הוראות חברת ההשכרה.

בידקו את מזג האוויר

מזג האוויר יכול להשפיע על סוג כלי הרכב שתצטרכו במהלך הטיול. אם אתם מתכננים טיול בחורף, אז יורד גשם ובמדינות מסוימות יש חשש לשלג, כדאי לבדוק עם חברת ההשכרה אילו רכבים מתאימים למזג אוויר זה ולשכור אחד מהם. התאמת הרכב למזג האוויר הצפוי תחסוך לכם תקלות בדרך.

בידקו שכל המערכות תקינות לפני שאתם יוצאים לדרך

הגעתם לסוכנות, קיבלתם את הרכב, עכשיו בידקו שהכל עובד כמו שצריך, שיש דלק ושאתם יודעים איך להפעיל את כל המערכות של הרכב. אל תצאו משטח הסוכנות בלי שבדקתם הכל. 

תאמו את החזרת המכונית לשדה התעופה ממנו אתם טסים הביתה

רוב חברות השכרת הרכב מספקות שירות של החזרת הרכב לשדה התעופה, לנציגות החברה בשדה. כדאי לבדוק את מסלול הטיול שלכם ולתאם החזרה לשדה התעופה, כך לא תצטרכו לדאוג לתחבורה ציבורית מנקודת ההחזרה אל המלון או השדה.